Pompy ciepła IVT

IVT Logo 1

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem szwedzkich pomp ciepła marki IVT.

Wykonujemy kompleksowe instalacje pomp ciepła, instlacje ogrzewania podłogowego, dolne żródła ciepła, instalacje wodne i knalizacyjne.

W naszej ofercie znajdzesz również odkurzacze centralne, rekuperatory oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

 

IVT lider rynku pomp ciepła. pompy ciepła ivt

Szwedzka firma IVT jest liderem nowatorskich rozwiązań w pompach ciepła. IVT istnieje od 1968 roku, a pierwsza pompa ciepła powstała w 1971 roku. Od tego czasu IVT sukcesywnie rozwija technologie stosowane w swoich urządzeniach. Najnowszy produkt IVT, pompa EQ PremiumLine może poszczycić się współczynnikiem efektywności cieplnej COP wynoszącym aż 5,1. Oznacza to, że z 1W energii elektrycznej dostarczonej do pompy ciepła, urządzenie jest w stanie wytworzyć 5,1W energii cieplnej. Takiej sprawności nie osiągają żadne inne tradycyjne systemy cieplne wykorzystujące paliwa tradycyjne (ekogroszek, węgiel, olej opałowy lub gaz itp.)

Z uwagi na potwierdzoną, wysoką jakość urządzeń, na wszystkie pompy ciepła IVT sprzedane w 2013 roku firma udzela 6 lat gwarancji oraz dodatkowo 10 lat gwarancji na sprężarki w pompach EQ, HA, HE od 6-17 kW. Warunkiem uzyskania wydłużonej gwarancji są odpłatne przeglądy serwisowe.

Zalety:

  • Pompy ciepła IVT są urządzeniami ekologicznymi. Nie emitują szkodliwych substancji do środowiska. Istota działania pomp ciepła pozwala na znaczne oszczędności energii a co za tym idzie pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie domu i produkcję ciepłej wody użytkowej.
  • Sprawność urządzenia jest nieporównywalna z innymi rozwiązaniami ciepłowniczymi. Dzięki energii pobieranej z dolnego źródła (najczęściej gruntu) pompa ciepła jest w stanie „wyprodukować” nawet pięciokrotnie więcej energii niż sama pobiera.
  • Czysta kotłownia. Pompa ciepła jako urządzenie elektryczne jest czysta w eksploatacji. Nie wydziela gazów, nie produkuje osadów, nie kurzy i nie brudzi jak to ma miejsce w kotłowniach wykorzystujących biomasę, eko-groszek, olej, węgiel, gaz… Z powodzeniem może być zamontowana np. w kuchni i salonie, jeśli tylko klient ma takie życzenie.
  • Oszczędność miejsca. Pompa jest urządzeniem kompaktowym, gabarytami przypomina standardową lodówkę. W kotłowni z pompą można urządzić pralnię i suszarnię.
  • Bezobsługowość. Pompa ciepła jest urządzeniem kompletnie bezobsługowym. Automatycznie może przełączyć się w tryb zimowy i ogrzewać budynek lub tylko wodę użytkową. Czynności serwisowe wykonuje autoryzowany serwis raz w roku.
  • Cicha praca. Poziom hałasu emitowany przez pompę jest porównywalny z pracą lodówki.

Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?

Nie można na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Każdy budynek jest inny i ma inne zapotrzebowanie na energię. Decydujące znaczenie maja takie czynniki jak ogrzewana powierzchnia, rodzaj grzejników (grzejniki ścienne, ogrzewanie podłogowe), zadana temperatura wewnętrzna, ilość i jakość okien i drzwi, jakość izolacji ścian i połaci dachowych, strefa klimatyczna, położenie względem stron świata i wiele innych. Nawet najlepsze materiały izolacyjne nie zdadzą egzaminu, jeśli wykonanie izolacji będzie niestaranne. Można jednak przyjąć, że roczny koszt energii elektrycznej zużywanej przez pompę ciepła o mocy 11kW na ogrzewanie i produkcje ciepłej wody użytkowej w budynku o powierzchni ogrzewanej ok 170m2 wyniesie ok 3500zł.

Dobór pompy ciepła.

Moc pompy ciepła IVT dobiera się w oparciu o projektowe lub rzeczywiste zapotrzebowanie cieplne budynku. Zapotrzebowanie na ciepło dla domu zależy od wielu czynników jak powierzchnia, budowa ścian, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych i wiele innych. Pompa ciepła uzyskuje największe skuteczności energetyczne w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym (ogrzewanie podłogowe). Dlatego decyzję o instlacji popmy ciepła warto podjąć już na etapie projektowym, aby odpowiednio do pompy zaprojektować instlację centralnego ogrzewania.

Jeśli macie Państwo pytania odnośnie doboru urzadzeń, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem. Bezpłatnie pomożemy dobrać system do Państwa budynku i podpowiemy na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o zakupie pompy ciepła.

 

Modele pomp ciepła IVT dla domów jednorodzinnych i budynków użytecznosci publicznej:

IVT PremiumLine EQ C/E (6-17kW)
ha_ec_1-244x198px

Najnowsza pompa ciepła IVT klasy Premium.

IVT GreenLine HE C/E (6-17kW)
ha_ec_1-244x198px

Popularna pompa do użytku domowego.

IVT GreenLine HA C/E (6-17kW)
ha_ec_1-244x198px

IVT Greenline HA C – NOWOŚĆ 2013 roku.

IVT Greenline E/D (21-43kW)
IVT Greenline HE E_D_21_43_244x198px

Pompa do budynków użyteczności publicznej.

IVT Greenline D (55, 70kW)
IVT Greenline D_55_70_244x198px

Pompa np. do hal przemysłowych.